Zateplenie sokla, základov a suterénu

Na jednej strane je potrebné zabezpečiť stavbu prostredníctvom izolácie od vlhkosti, tepelná izolácia základov je však potrebná aj z pohľadu regulácie teploty a komfortu v priestoroch. A ak sa rozhodnete v suteréne pracovať, či už pôjde o vašu IT kanceláriu alebo dielňu, budete na prácu potrebovať stabilnú teplotu.

Izolacia suterenu podla normy STN 730540 Navrhovanie suterénu, resp. izolácie sokla stavieb prechádza pomerne zásadným vývojom. Zmeny sa týkajú ako používaných materiálov, tak navrhovaných technických riešení.

Viac o aplikácii

Sort by:
3 výsledkov

Isover EPS Soklová doska

Isover EPS Soklová doska je minimálne nasiakavavá, vysoko pevná a mrazuvzdorná. Na zateplenie soklov budov, odstraňujú tepelný most v oblasti prechodu steny na základ v rámci zatepľovacieho systému ETICS a rovnako aj na izoláciu soklov nezateplených murovaných konštrukcií.

Zateplenie nad krokvami
Drevostavby
Kontaktné fasády - penový polystyrén (EPS)
Zateplenie sokla, základov a suterénu

Isover EPS Perimeter

Isover EPS Perimeter je prémiový produkt z polystyrénu EPS s nízkou nasiakavosťou a vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Isover EPS Perimeter je izolačná doska pre izoláciu sokla a spodnej stavby, teda pre konštrukcie v priamom kontakte s vlhkosťou.

Drevostavby
Kontaktné fasády - penový polystyrén (EPS)
Zateplenie sokla, základov a suterénu