Zateplenie strechy

Zateplenie strechy

Zateplenie strechy

Strecha spoločne s obvodovou konštrukciou predstavuje miesto, kde dochádza k najväčším tepelným stratám.

Strecha je stavebná konštrukcia nad chráneným (vnútorným) prostredím, vystavená priamemu pôsobeniu atmosférických vplyvov, podieľajúca sa na zabezpečení požadovaného stavu vnútorného prostredia v objekte; pozostáva z nosnej strešnej konštrukcie, jedného alebo viac strešných plášťov oddelených vzduchovými vrstvami a doplnkových konštrukcií a prvkov.

Šetrenie nákladov na teplo je závislé od hrúbky a typu tepelnej izolácie a podstatným spôsobom ovplyvňujú celkovú energetickú hospodárnosť budovy. Cez strechu uniká až 30% celkových strát budovy, preto je dôležité správne navrhnúť typ a hrúbku tepelnej izolácie - Systémová skladba BASIC, ECONOMY, PROFI, SPACE+. Skladby strechy prispievajú ku zlepšeniu tepelnej pohody v pokroví nie len v zimnou ale aj v letnom období, kde zamedzuje prehrievaniu podkrovia. 

Akustická a tepelná izolácia strechy

Žijeme v hlučnom svete, riešením je akustika. Dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni sme vystavení hluku. Isover pomáha vytvárať miesta, kde sme v našom dennom živote chránení od nežiaducich účinkov hluku použitím tepelných a akustických izolácií zo sklenej vlny a kamennej vlny.

Minerálne tepelné izolácie Isover sú nehorľavé a poskytujú maximálnu mieru ochrany pred požiarom.

Predpokladom správnej funkčnosti izolácie strechy a zdravého vnútorného prostredia bez vlhnutia stavebných konštrukcií a vzniku plesní ako na povrchu, tak i v konštrukcii, je dodržanie základných zásad návrhu strechy doporučené systémové skladby BASIC, ECONOMY, PROFI, SPACE+, ako i samotného zhotovenia strechy.

Koľko stojí zateplenie? Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Naši technickí špecialisti vám radi pomôžu s výberom materiálu, spočítajú jeho potrebné množstvo aj orientačné ceny a navyše vás nasmerujú priamo k najbližšiemu predajcovi.
Služba je úplne zadarmo.

domček

 

poradenstvo@isover.sk
0800 139 139

 

Chcem poradiť