PIR polyuretánová pena

Technologická podstata PIR

Materiál PIR je tvorený kombináciou uretánových a isokyanurátových väzieb, zatiaľ čo PUR obsahuje predovšetkým molekuly s uretanovými väzbami. Na rozdiel od materiálu PUR sa pri výrobe PIR uplatňujú okrem prebytočného izokyanátu tiež polyesterové polyoly, ktoré zapadajú do jeho prstencovej štruktúry.

Izolácia vyrobené z tvrdej polyuretánovej peny, dnes vyrábané pod označením PIR izolácie, sú izolácie s najvyšším tepelným odporom pri minimálnej hrúbke. Tieto izolácia nahradili skôr vyrábané izolácie pod označením PUR obsahujúce freón.

Použitie PIR izolačnej peny / PIR dosiek

PIR pena sa vyrába ako izolačné dosky, ktoré bývajú na povrchu obojstranne upravené s pridaným plastom, alebo plechom. Vďaka skvelým paratmerom poskytuju výborné tepelno-izolačné vlastnosti a spľňajú normy už pri nižčích hrúbkach. Majú široké použitie, najčastejšie však ako izolačné dosky pre zateplenie šikmých striech nad krokvami a zateplenie plochých striech.

Zateplená drevostavba má vďaka tejto izolácii vynikajúce úžitkové vlastnosti a vhodne nadimenzované dosahuje parmetre pre nízkoenergetické domy.

Izolačné vlastnosti PIR

 lepšie izolačné vlastnosti
 ● zvýšená odolnosť proti ohňu
 ● vyššia stabilita rozmerov
 ● vyššiu pevnosť v tlaku

Cena a dostupnosť PIR polyuretánovej peny

Odporúčané predajné ceny tepelných izolácií Isover (ceny sklenej vlny a kamennej vlny, polystyrénu, extrudovaného polystyrénu Styrodur C, PIR tepelných izolácií, klímamembrán VARIO a príslušenstva) sú uvedené v aktuálne platnom cenníku tepelných izolácií a príslušenstva Isover.

Predajné ceny EPS, ako aj informácie o dodacích termínoch, skladových zásobách poskytne aj vzhľadom na požadované množstvo a lokalitu stavby náš distribučný partner. 

Koľko stojí zateplenie?
Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Náklady na zateplenie domu patria skôr k tým vyšším, ale investícia sa vám čoskoro vráti v úsporách za energie. Kalkuláciu priamo pre vašu fasádu, strechu či inú konštrukciu vám zadarmo pripraví Centrum technickej a obchodnej podpory Saint-Gobain. Okrem toho vám pomôžu tiež s výberom materiálu a poradí so skladbou konštrukcie.

domecek

 

 

poradenstvo@isover.sk

0800 139 139