Zateplenie plochej strechy

Zateplenie plochej strechy

Zateplenie plochej strechy

Vhodne zvolené materiály zaistia tepelnú izoláciu, odhlučnenie aj požiarnu odolnosť plochej strechy.

 

 

Nielen, že zateplenie plochej strechy vyžaduje legislatíva. Ide aj o spôsob, ako zlepšiť technické parametre konštrukcie. V Isover vyvíjame a vyrábame materiály, ktoré vám s izoláciou plochej strechy pomôžu.

Vyberte si z ponuky minerálnych vat, penových polystyrénov alebo rovno zvoľte celé systémové riešenie.

Druhy zateplenia  ➜

Čo vám prinesie izolácia plochej strechy?

 ● Úspora energií: nezateplenou strechou uniká podstatná časť tepla a izolácia tepelnej straty zníži.
 ● Príjemná teplota v interiéri: zateplenie funguje aj v lete, kedy bráni prehrievaniu vnútorných priestorov.
 ● Odhlučnenie: izolácia utlmí zvuky prichádzajúce zvonku alebo naopak hluk vychádzajúci z budovy (napr. z výrobnej haly).
 ● Požiarna odolnosť: podľa hrúbky izolácie je možné zvýšiť požiarnu odolnosť konštrukcie na požadovanú úroveň.

Možnosti zateplenia a odhlučnenia plochej strechy

MW

 

Pomocou minerálnej izolácie (MW)

Dosky z čadičovej vlny sú pre zateplenie plochej strechy ideálne. A to hneď z niekoľkých dôvodov: majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, skvele tlmia hluk, sú paropriepustné aj vodoodpudivé a nehorľavé. Používajú sa hlavne pri nepochôdznych strechách, ale v Isover máme riešenie aj pre strechy vyžadujúce častú údržbu.

 

Zistiť viac

EPS 100

 

Pomocou penového polystyrénu (EPS)

Polystyrén skvele izoluje teplo, má vysokú pevnosť v tlaku, ťahu aj ohybe. Je ľahký a má veľkú odolnosť proti prešliapnutiu. Dosky Isover EPS patria k najpoužívanejším izolantom plochých striech. Pri ľahkých strešných plášťoch je potrebné skombinovať EPS s minerálnou izoláciou na zaistenie požiarnej odolnosti konštrukcie.

 

Ďalšie informácie

Combi roof

 

 

Ľahké požiarne odolné strechy

Špeciálny systém SG Combi Roof je určený na zateplenie striech z ľahkého trapézového plechu a kombinuje vlastnosti minerálnej izolácie a penového polystyrénu. Na rozdiel zateplenie iba minerálnou vatou má tento systém nižšiu hmotnosť a vyššiu odolnosť proti prešliapnutiu. Stavebníci ocenia aj výhodný pomer cena/výkon.

 

Viac o systéme

Roof Acoustic

 

 

Ľahké akusticky pohltivé strechy

Systémové riešenie Isover Roof Acoustic je ideálnou voľbou pre halové novostavby. Má nízku hmotnosť, vysokú zvukovú pohltivosť aj mechanickú odolnosť, ktorá ho predurčuje na použitie na športových a výrobných halách. Ako izolácia sa v systéme používa minerálna vata, prípadne jej kombinácia s penovým polystyrénom..

 

Ďalšie riešenia

Vegetačné strechy

 

 

Vegetačné strechy

Zelené strechy majú hneď niekoľko funkcií: po celý rok zabraňujú teplotným výkyvom v interiéri, zadržujú dažďovú vodu, tlmia hluk a osviežujú prostredie miest. V Isover vyrábame hneď niekoľko systémov vegetačných striech, ktoré doplňame o vlastnú hydrofilnú minerálnu vlnu. Tá z časti nahrádza substrát.

 

Zistiť viac

Koľko stojí zateplenie? Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Naši technickí špecialisti vám radi pomôžu s výberom materiálu, spočítajú jeho potrebné množstvo aj orientačné ceny a navyše vás nasmerujú priamo k najbližšiemu predajcovi.
Služba je úplne zadarmo.

domček

 

poradenstvo@isover.sk
0800 139 139

 

Chcem poradiť

 

Nezabudnite na spádovanie

Plochá strecha musí mať dostatočný spád, inak hrozí výskyt stojatej vody na jej povrchu as tým spojené ďalšie problémy. Konkrétne sa odporúča spád 2 %. Toho je možné docieliť použitím spádových dosiek (klinov) Isover z minerálnej vaty alebo penového polystyrénu.

Ponúkame spracovanie kladačského plánu spádových dosiek na ploché strechy