EPS Expandovaný polystyrén

Čo je Expandovaný polystyrén (EPS)?

EPS (Expandovaný polystyrén) je materiál, ktorý je environmentálny, praktický a spoľahlivý zároveň. Polystyrén je organická hmota zo skupiny penových plastov. Vyrába sa z chemickej látky - styrénu, ktorý získavame z ropy. Expandovaný (penový) polystyrén (EPS - Expanded PolyStyren) sa expanduje - pení pomocou vodnej pary a nadúvadla (viac o EPS a jeho výrobe). Existujú aj iné druhy polystyrénu, ktoré sa s EPS často zamieňajú, napríklad XPS extrudovaný - vytlačovaný polystyrén, používaný iba v stavebníctve, alebo PSP (polystyrénový papier), ktorý našiel uplatnenie pri výrobe podnosov na balenie malých porcií potravín.

EPS môže byť vyrábaný v rôznych podobách. Najznámejší je klasický biely polystyrén, ale rastúce požiadavky investorov na zlepšovanie izolačných vlastností jednotlivých konštrukcií nútia do vývoja stále účinnejších typov tepelných izolácií. Z tohto vývoja vznikol sivý polystyrén s pridaním grafitových častíc do polystyrénu s názvom GREYWALL, ďalej špeciálne izolácie Isover Perimeter napenené do foriem s uzavretou bunkovou štruktúrou určené na izoláciu spodnej stavby a elastifikovaný penový polystyrén používaný hlavne na utlmenie krokového zvuku v podlahách.

Cena a dostupnosť EPS Expandovaného polystyrénu

Odporúčané predajné ceny tepelných izolácií Isover (ceny sklenej vlny a kamennej vlny, polystyrénu, extrudovaného polystyrénu Styrodur C, PIR tepelných izolácií, klímamembrán VARIO a príslušenstva) sú uvedené v aktuálne platnom cenníku tepelných izolácií a príslušenstva Isover.

Predajné ceny EPS, ako aj informácie o dodacích termínoch, skladových zásobách poskytne aj vzhľadom na požadované množstvo a lokalitu stavby náš distribučný partner. 

Koľko stojí zateplenie?
Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Náklady na zateplenie domu patria skôr k tým vyšším, ale investícia sa vám čoskoro vráti v úsporách za energie. Kalkuláciu priamo pre vašu fasádu, strechu či inú konštrukciu vám zadarmo pripraví Centrum technickej a obchodnej podpory Saint-Gobain. Okrem toho vám pomôžu tiež s výberom materiálu a poradí so skladbou konštrukcie.

domecek

 

 

poradenstvo@isover.sk

0800 139 139