Systém zateplenia nad krokvami

Izolácia podkrovia je dôležitou súčasťou zateplenia domu. Tepelná izolácia umiestnená nad krokvami umožňuje vytvoriť otvorenú dispozíciu podkrovia s priznanou konštrukciou krovu, tým pádom nedochádza ku zmenšeniu vnútorného obytného priestoru smerom do interiéru.

Čítať viac
Skryť

Popis

Izolácia podkrovia je kľúčovým prvkom pri zateplení domu. Ak je tepelná izolácia umiestnená nad krokvami, umožňuje to vytvoriť otvorený priestor v podkroví s priznanou konštrukciou krovu, čím sa zabráni zmenšeniu vnútorného obytného priestoru.

 

Nadkrokvový systém zateplenia šikmej strechy pomocou PIR izolácie

Pre tento účel je vhodné použiť nadkrokvovú izoláciu z vysokoúčinnej izolácie PIR PUREN PROTECT alebo PUREN PLUS, ktorá sa dodáva v systéme kompletizovaných pevných dielov s integrovanou poistnou hydroizoláciou. Systém vytvára súvislú tepelnú izoláciu strechy s minimálnym počtom prestupujúcich prvkov a tým pádom aj minimom tepelných mostov.

 

Obytné a zateplené podkrovie s priznaným krovom

Na vytvorenie podkrovia s priznaným dreveným krovom je najvhodnejším riešením nadkrokvová izolácia. Vynikne tak podkrovný priestor s otvorenou dispozíciou podkrovia a priznanou nosnou konštrukciou krovu, tepelná izolácia je uložená nad krokvami.

Pripravili sme pre vás viac o zateplení podkrovia a pracovný postup v kocke ako zatepliť podkrovie a pripraviť si tak útulný priestor na bývanie.

Dokumenty

Katalógy a prospekty
1 datasheet related with the product
1 datasheet related with the product
Isover katalóg šikmých striech

Zateplenie šikmej strechy nadkrokvovou izoláciou puren PIR

Mohlo by vás zaujímať