Obvodové steny

Fasádou bez izolácie uniká až 30% všetkého tepla. Pokiaľ ale obvodové steny správne zateplíte, znížite tepelné straty o viac ako 50 %. To znamená úsporu rádovo v desiatkach tisíc korún ročne. Zateplenie fasády má svoj význam po celý rok. Zatiaľ čo v zime bráni únikom tepla, v lete zase zabraňuje prehrievaniu interiéru. Ušetríte tak aj za prípadnú klimatizáciu.

Vďaka izolácii sa navyše zvyšuje teplota na vnútornom povrchu stien, čo eliminuje riziko kondenzácie a následného vzniku plesní. Teraz už máte argument na námietku "Zateplený dom predsa nebude dýchať." Konieckoncov, na "dýchanie" neslúži obvodové múry, ale okná.

Viac o aplikácii obvodových stien

Sort by:
55 výsledkov

Isover Unirol Profi

Isover Unirol Profi je prémiový izolačný pás zo sklenej vlny vhodný do šikmých striech a ako izolácia drevostavieb. Obsahuje Hand Grip pre lepšie uchopenie produktu. Obzvlášť vhodný pre nízkoenergetické a pasívne stavby.

Šikmé strechy a stropy
Izolácia medzi a pod krokvy
Drevostavby

Isover Unirol Plus

Nový vylepšený Isover Unirol Plus je vysokokvalitný, prémiový produkt zo sklenej vlny, slúžiaci na zateplenie šikmých striech, stropov, roštových podláh, rámových konštrukcii drevodomov, predsadených stien ako aj akustických priečok.

Šikmé strechy a stropy
Izolácia medzi a pod krokvy
Drevostavby
Vnútorné priečky a predsadené steny

Isover Akuplat +

Izolačné dosky Isover Akuplat + sú primárne určené na použitie ako výplňová izolácia ľahkých akustických priečok, s obkladom zo sadrokartónových dosiek.

Drevostavby
Vnútorné priečky a predsadené steny

Isover Stropmax 31

Izolačné dosky zo sklených vlákien s vynikajúcimi tepelnoizolačnými a akustickými vlastnosťami pre izolácie garážových stropov a stien v rámci systémov prevetrávaných (odvetraných) fasád.

Odvetrávané fasády

Isover Super-Vent Plus

Izolačné dosky zo sklenej vlny s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami s jednostranným polepom z netkanej textílie. Vhodné na izoláciu vonkajších stien v rámci odvetraných fasád.

Drevostavby
Odvetrávané fasády

Puren MV

Izolačné dosky Puren MV z tvrdenej PUR/PIR polyuretánovej peny sú vhodné na optimálnu izoláciu plochých striech všetkých typov, napr. zelené strechy, so štrkovým násypom.

Drevostavby
Ploché strechy
Plochá strecha oceľovej konštrukcie

Puren FD-L

Na tepelnú izoláciu plochých striech so zvýšenými požiadavkami na tepelnú ochranu a utesnením za studena samolepiacich bituménových pásov prípadne hydroizolačných fólií.

Drevostavby
Ploché strechy
Plochá strecha oceľovej konštrukcie

Styrodur 3000 CS

XPS Styrodur 3000 CS je prémiová tvrdená izolácia. V ponuke hrúbky 30 - 240 mm - možné realizovať najnáročnejšie izolačné projekty napr. zakladanie stavieb, podlahy, obrátené ploché strechy.

Drevostavby
Izolace soklu a spodní stavby
Ploché strechy