Izolácia komínov

Priemyselná izolácia komínov a dymových potrubí

Izolácia komínov je pri stavebných systémoch priamo dodávaná výrobcom. V spolupráci so špecializovanými predajcami technických izolácií ponúkame izolácia komínových vložiek, vyrezávaných z blokov, vyrobených z minerálnej vlny Isover. Tepelná izolácia dymovodu / komína /potrubia zároveň poskytuje protipožiarnu ochranu a vytvára nehorľavú izoláciu dymovodu.

Požiarne odolné potrubia sa najčastejšie izolujú výrobkami z minerálnej vlny, zväčša kamennej, ktorá je nehorľavá s bodom tavenia vyšším ako 1000°C. Z hľadiska protipožiarnej ochrany sú výrobky Isover jedny z najbezpečnejších materiálov vhodných na izoláciu dymovodu / komína /potrubia, ktoré vyžadujú protipožiarnu odolnosť.

Nehorľavá izolácia dymovodu a komínov

Izolačné dosky majú vyfrézovanej drážky pre presnú a ľahšie aplikáciu do komínových systémov. Rozmery izolácie (Hrúbka dosky a veľkosť vyfrézovaných drážok v závislosti na priemere dymovodu) sú dodávané podľa požiadaviek zákazníka. Pre nesystémové použitie, tj. Izolácia dymovodov sa používajú nehorľavé rohože na drôtenom pletive ORSTECH DP alebo izolačné dosky Orsta pre obdĺžnikové prierezy dymovodov.

Tepelná a protipožiarna izolácia komínov
- výhody a funkcie

 izolácia komínov a potrubí pre zníženie tepelných strát a reguláciu teploty teplonosných látok
 ● protipožiarna ochrana komína a dymovodu
 ● ochrana voči kondenzácii vnútri potrubí
 ● kondenzačná ochrana zvonku dymovodov (tepelná izolácia komínov voči chladu a teplu)
 ● akustická izolácia, znižovanie hluku

Potrebujete poradiť?

Technické izolácie sú súčasťou každej stavby, ak potrebujete navrhnúť riešenie, poradiť, kontaktujte nás.