XPS Extrudovaný polystyrén

Použitie XPS polystyrénu STYRODUR®

Svojou pevnosťou v podstate tvrdený XPS STYRODUR® začína tam, kde končí penový polystyrén (ten pre zmenu pevnostne začína tam, kde končí minerálna vlna). XPS možno použiť aj do najzložitejších vegetačných striech s intenzívnym ozelenením, zvládne aj zaťaženie stromami, prípadne v kombinácii s terasou či strešným parkoviskom.

Extrudované polystyrény možno tiež použiť pri rekonštrukciách v inverzných systémoch. Pri dostatočnej hrúbke dokáže XPS STYRODUR® chrániť hydroizolačné súvrstvia pred prerastaním korienkov.

 Izolácia obvodových stien
 ● Obrátená plochá strecha - optimálna izolácia proti horúčave a chladu
 ● Izolácia tepelných mostov
 ● Podlahová izolácia
 ● Izolácia stropov
 ● Ochrana proti mrazu v cestnom a železničnom staviteľstve

Vo fasádach sa používa tento materiál na izoláciu sokla, hlbokých podzemných stien, izoláciu prekladov a tepelných mostíkov. Materiál je tiež vhodný pre izolácie vnútorných priestorov. Pri izolovaní sokla je nutné používať iba dosky s mriežkovaným povrchom a rovnými hranami. Na hladkých doskách sa neudrží omietka a sú teda vhodné len pre spodnú stavbu. Pre elimináciu tepelných mostov medzi doskami sú navyše tieto izolanty dodávané s polodrážkou po celom svojom obvode.

Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, rozmanitosť typov, rozličná pevnosť v tlaku a vyhotovenie hrán, robia z XPS Styroduru® C nenahraditeľný materiál v pozemnom, podzemnom i dopravnom stavebníctve.

Cena a dostupnosť STYRODUR®U

Odporúčané predajné ceny tepelných izolácií Isover (ceny sklenej vlny a kamennej vlny, polystyrénu, extrudovaného polystyrénu Styrodur C, PIR tepelných izolácií, klímamembrán VARIO a príslušenstva) sú uvedené v aktuálne platnom cenníku tepelných izolácií a príslušenstva Isover.

Predajné ceny EPS, ako aj informácie o dodacích termínoch, skladových zásobách poskytne aj vzhľadom na požadované množstvo a lokalitu stavby náš distribučný partner. 

Koľko stojí zateplenie?
Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Náklady na zateplenie domu patria skôr k tým vyšším, ale investícia sa vám čoskoro vráti v úsporách za energie. Kalkuláciu priamo pre vašu fasádu, strechu či inú konštrukciu vám zadarmo pripraví Centrum technickej a obchodnej podpory Saint-Gobain. Okrem toho vám pomôžu tiež s výberom materiálu a poradí so skladbou konštrukcie.

domecek

 

 

poradenstvo@isover.sk

0800 139 139