Systém zateplenia medzi a pod krokvami

Medzi a podkrokvový systém umiestnenia tepelnej izolácie je tradičný systém zateplenia šikmých striech.Tento systém pozostáva z medzikrokvového zateplenia a niekoľkovrstvového podkrokvového zateplenia sklenou vlnou.

Čítať viac
Skryť

Popis

Medzi a podkrokvový systém umiestnenia tepelnej izolácie je tradičný systém zateplenia šikmých striech.Tento systém pozostáva z medzikrokvového zateplenia a niekoľkovrstvového podkrokvového zateplenia sklenou vlnou. Z hľadiska vnútorného priestoru kladie systém najväčšie nároky na vnútorný priestor. Systém umožňuje vytvoriť súvislý sadrokartónový podhľad, kde v prípade potreby môže byť integrované pasívne vykurovanie/chladenie.

 

Medzikrokvový a podkrokvový systém zateplenia strechy

a splnenie požiadaviek platných zákonov a noriem na energetickú hospodárnosť budov je potrebné izoláciu umiestniť medzi krokvy aj pod krokvy. Pri použití minerálnej izolácie zo sklenej vlny - Isover UNIROL PROFI s vynikajúcim súčiniteľom tepelnej vodivosti λ = 0,033 W/m.K by sme dosiahli cieľovú hodnotu tepelného odporu konštrukcie R [m2.K/W] s hrúbkou izolácie minimálne 33 cm. Pri použití izolácie Isover UNIROL PLUS alebo DOMO PLUS so súčiniteľom tepelnej vodivosti λ = 0,036W/m. K alebo λ = 0,038W/m.K, bude potrebná hrúbka aspoň 36 cm, respektíve 38 cm izolácie.

 

Dokumenty

Vybrať všetko
Katalógy a prospekty
1 datasheet related with the product
1 datasheet related with the product
Katalóg tepelných väzieb II. - strešné konštrukcie
Katalógy
1 datasheet related with the product
1 datasheet related with the product
Isover katalóg šikmých striech
Aplikačné postupy
1 datasheet related with the product
1 datasheet related with the product
Aplikačný postup - Šikmé strechy – montáž tepelnej izolácie medzi a pod krokvami

Zateplenie šikmej strechy, podkrovia

Mohlo by vás zaujímať