Zateplenie šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy

Strecha spoločne s obvodovou konštrukciou predstavuje miesto, kde dochádza k najväčším tepelným stratám.

Ako je známe, teplo stúpa nahor. Niet preto divu, že 25 až 30 % všetkých tepelných strát má na svedomí práve strecha. Pokiaľ ju ale dobre zateplíte, udržíte teplo doma a výrazne ušetríte za energie na vykurovanie.

V lete zase zateplenie bráni prehrievaniu podkrovia, takže ušetríte aj za klimatizáciu av priestoroch pod strechou už nebude neznesiteľné horúco. Kto niekedy býval v podkrovnom byte, vie, o čom je reč. 

Vďaka zatepleniu strechy môžete podkrovie využiť na bývanie. Doteraz nevyužitá pôda sa razom premení napríklad na detskú izbu, priestor pre návštevy, alebo útulnú pracovňu.

Konštrukcia strechy bude so zateplením lepšie chránená proti poveternostným vplyvom a tiež sa zníži riziko kondenzácie s následným vznikom plesní.

V Isoveri vyvíjame a vyrábame kompletné systémy na zateplenie šikmej strechy.
Sú to tzv. systémové skladby (systémové riešenia) pozostávajúce z konkrétnych materiálov, navyše preverené v tých najnáročnejších podmienkach.

Čo získate zateplením šikmej strechy?

 ● Výrazne nižšie náklady na energie

 ● Príjemnú teplotu v podkroví po celý rok

 ● Dlhšie životnosť krovu

 ● Možnosť využiť podkrovie na bývanie

Čím zatepliť?

Na izoláciu šikmej strechy sa najčastejšie používa minerálna izolácia (MW). Ide o materiál, ktorý má nielen výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ale zároveň tlmí hluk a dobre prepúšťa vodnú paru. Minerálna izolácia spadá do triedy reakcie na oheň A1 (je nehorľavá), takže s ňou ľahko splníte požiadavky na požiarnu odolnosť konštrukcie.

Akú hrúbkou izolácie zatepliť?

hrúbku izolácie je nutné zvoliť tak, aby ste splnili požiadavky normy a dosiahli očakávané úspory. Bežne sa zatepľuje izolanty s hrúbkou 300 mm, ale odborníci odporúčajú aj viac, napríklad hodnotu pre pasívne domy – 400 až 460 mm. Požiadavky na energetickú náročnosť budov sa totiž budú do budúcnosti ešte sprísňovať, a len s dostatočnou hrúbkou izolácie splníte požadované parametre.

A aké sú druhy zateplenia šikmej strechy?

Strechu je možné zatepliť hneď niekoľkými spôsobmi, pričom každý z nich má svoje výhody aj svoje úskalia.

Zateplenie nad krokvami

Celá skladba je umiestnená z hornej strany krokiev, takže sa nezníži obytný priestor v podkroví. Zateplenie nad krokvami účinne zabraňuje vzniku tepelných aj akustických mostov a umožňuje dokonalé položenie parozábrany.
Počítajte ale s tým, že bude potrebné zložiť strešnú krytinu.

Zistiť viac

Zateplenie medzi + nad krokvami

Kým predtým stačila izolácia medzi krokvami, dnes už také zateplenie nespĺňa normu. Preto sa medzikrokvová izolácia kombinuje s podkrokvovou. Montáž je možné vykonávať za každého počasia. Je tu potrebná veľká starostlivosť - pri zlom prevedení hrozí vznik tepelných a akustických mostov.

Zistiť viac

Zateplenie nad + medzi krokvami

Toto riešenie sa hodí najmä pri rekonštrukcii strešnej krytiny. Zateplenie sa aplikuje medzi krokvy a súčasne z hornej strany krokiev.
Takže opäť platí, že si neznížite obytný priestor v podkroví, ako by tomu bolo pri zateplení pod + medzi krokvami.

Zistiť viac

Koľko stojí zateplenie? Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Naši technickí špecialisti vám radi pomôžu s výberom materiálu, spočítajú jeho potrebné množstvo aj orientačné ceny a navyše vás nasmerujú priamo k najbližšiemu predajcovi.
Služba je úplne zadarmo.

domček

 

poradenstvo@isover.sk
0800 139 139

 

Chcem poradiť

 

Systémy na zateplenie šikmej strechy

 

Skladba BASIC

 

 

Skladba BASIC

Skladba BASIC predstavuje tradičné riešenie tepelnej izolácie dvojplášťovej šikmej strechy, bez záklopu, so skladanou krytinou

 

Viac o systéme

 

ECONOMY

 

 

Skladba ECONOMY

Skladba ECONOMY sa vyznačuje menšou vrstvou tepelnej izolácie Isover UNIROL PLUS vďaka vylepšeným parametrom súčiniteľa tepelnej vodivosti λD = 0,035 W/m.K, triedou tolerancie hrúbky T2, veľmi dobrým merným odporom proti prúdeniu vzduchu Afr≥5 kPa.s/m2, ktorý účinne zamedzuje prúdeniu vzduchu v izolácii a tým zlepšuje jej tepelnoizolačné vlastnosti.

 

Viac o systéme

 

Skladba PROFI

 

 

Skladba PROFI

Skladba PROFI predstavuje veľmi dobré riešenie tepelnej izolácie dvojplášťovej šikmej strechy, bez záklopu, so skladanou strešnou krytinou. Pri návrhu odvetranej vzduchovej medzery je nutné zohľadniť triedu tolerancie hrúbky tepelnej izolácie.

 

Viac o systéme

 

 

Skladba SPACE+

 

 

Skladba SPACE+

Skladba Isover SPACE+ s nadkrokvovým zateplením šikmej strechy izolačnými doskami PIR PLUS (hr. 120 mm) v kombinácii s minerálnou izoláciou Isover UNIROL PROFI (hr. 200 mm) vkladanou medzi krokvy sa vyznačuje vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami pri minimálnom zásahu do interiéru.

 

Viac o systéme

 

Skladba FIT

 

 

Skladba FIT

Skladba FIT predstavuje riešenie tepelnej izolácie dvojplášťovej šikmej strechy, bez záklopu (alebo so záklopom), so skladanou strešnou krytinou. Nosná konštrukcia je tvorená napr. väzníkmi alebo zložitou priehradovou konštrukciou, kde je montáž štandardného zateplenia z dôvodu nedostatku priestoru veľmi zložitá

Viac o systéme

Nadkrokvové zateplenie Isover X-Tram

 

 

Nadkrokvové zateplenie Isover X-Tram

Izolácia v tvorí v systéme neprerušovanú vrstvu, preto je táto skladba vhodnejšia ako klasické systémy zateplenia šikmých striech.

Viac o systéme 

Chytré parozábrany Isover Vario®

 

 

Chytré parozábrany Isover Vario®

Parozábrana (parobrzda) je nevyhnutnou súčasťou izolácie strechy. Ide o fóliu, ktorá bráni prenikaniu vodnej pary do konštrukcie. Fólia Isover Vario® vie reagovať na zmeny vlhkosti v priebehu roka alebo napríklad v dôsledku chýb pri montáži.

K parobrzdám Isover Vario® odporúčame použiť aj pásky Isover Vario®, ktoré slúžia na vzduchotesné prelepenie spojov parobrzdy.

 

Ponuka výrobkov Isover Vario®

Nezáväzná cenová kalkulácia

Máte záujem o kvalitný materiál na zateplenie Vašej šikmej strechy?
Vyplňte jednoduchý formulár a naši zmluvní partneri v spolupráci s obchodno-technickými poradcami Isover vám pripravia cenovú ponuku na mieru.