Udržateľný rozvoj, udržateľná výstavba
Je jedným zo základných pilierov stratégie skupiny Saint-Gobain. Cieľom spoločnosti je výroba materiálov s nízkym dopadom na životné prostredie a naopak s pozitívnym efektom pri ich aplikácii. Z nášho pohľadu LCA a Multi-Komfortný dom Saint-Gobain slúžia ako dobrý pomocník pri posudzovaní vplyvu materiálov, zabudovaných v budovách a na životné prostredie. Popisuje všetky štádia výrobku, od ťažby suroviny, cez výrobu, zabudovanie, užívanie počas 50-tich rokov, až po koniec životného cyklu výrobku.
Prečítajte si aj čo je to UDRŹATEĹNÉ BÝVANIE HABITAT
Environmentálne vyhlásenie o produkte bolo overené nezávislou treťou stranou
Globálne dosahy stavebníctva na životné prostredie
Ekosystémy Zeme sú v súčasnosti v kritickej fáze: sú nielen ťažko poškodené, ale ľudská činnosť vedie k nenávratným stratám ekosystémovej funkcie. Stavby a stavebné práce majú najväčší podiel na globálnom využívaní zdrojov a znečistení emisiami. V krajinách OECD je prostredie budov zodpovedné približne za 25 až 40 % celkovej spotreby energie, 30 % použitie surovín, 30 – 40 % celosvetových emisií skleníkových plynov a 30 až 40 % pevného odpadu.
Izolačné materiály a ľudské zdravie
Použitie ISOVER minerálnej vlny je bezpečný spôsob, ako ušetriť energiu na vykurovanie a náklady na chladenie. Sklené a kamenné vlny sa používajú viac ako 60 rokov. Počas nich sa osvedčili ako populárny a bezpečný izolačný materiál a sú pravdepodobne tiež najviac a najlepšie zdokumentovaným a testovaným stavebným materiálom.
EPS je inertný, biologicky neutrálny a stabilný v priebehu času. Jeho základnou zložkou je monomer styren, ktorý je svojom prirodzenom stave prítomný v rastlinách a v rôznych potravinách. Bol vynájdený v roku 1949. Ide o zdraviu neškodný materiál, netoxický a používa sa v mnohých ďalších aplikáciách, ako je biológia, balenie potravín atď.
Odporúčame vám viac na tému zelené budovy s vegetačnými strechami a ekologická výstavba, ktorá sa týka budúcnosti každého z nás. Budúcnosťou sú eko stavby.