Case Study

Rezidenčný projekt SKY PARK, Bratislava

Architekt
architektonické štúdio Zaha Hadid Architects
Developer
Alto Real Estate
Projektant
GFI a.s.
Rezidenčný projekt SKY PARK

 

Rezidenčný projekt SKY PARK prináša do hlavného mesta svetovú architektúru. Bol navrhnutý svetoznámym architektonickým štúdiom Zaha Hadid Architects.

SKY PARK je multifunkčný projekt rezidenčných a kancelárskych budov. Nachádza sa na území pôvodne industriálnej časti mesta, ktoré dnes predstavuje nové centrum Bratislavy.

Súčasťou projektu je mestský park s rozlohou viac ako 35 000 m2 a zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka Jurkovičova Tepláreň.

Dizajnové bývanie a verejný priestor v symbióze

Unikátnym riešením priestoru sa v bývalej priemyselnej zóne Mlynských nív podarilo vytvoriť úplne novú časť bratislavského centra. Zachovaním Jurkovičovej Teplárne a výstavbou verejného mestského parku spája SKY PARK hodnotný verejný priestor s moderným bývaním svetovej úrovne.

Symbióza svetového dizajnu a funkčnosti

Byty v týchto 31 podlažných budovách poskytujú unikátny pohľad na centrum Bratislavy. Práve výhľad je to, čo vás očarí hneď na prvý pohľad. Jednotlivé budovy sú totiž orientované tak, aby mal každý z bytov čo najlepší výhľad na panorámu mesta. Navyše, vďaka individuálnemu dispozičnému riešeniu bytov budete mať istotu, že sú jeho štvorcové metre využité naplno. 

Komplex SKY PARK je odpoveďou na požiadavky mladých profesionálov, rodín aj dizajnových nadšencov po kvalitnom, funkčnom a efektívnom bývaní.

Funkčnosť a efektívne bývanie sa podarilo dosiahnuť aj vďaka produktom z portfólia spoločnosti Saint-Gobain. 

Zdroj informácií: Alto Real Estate

 

 

Použitý materiál Saint‑Gobain:

 ● šachtové steny, predsadené steny a podhľady s produktami RigiStabil 15 mm, RFI 15 a 12,5 mm, RBI 12,5 mm a RB 12,5 mm, Rigiprofily, tmely a pásky Rigips
 ● izolačné dosky Isover Orsik
 ● kontaktný zatepľovací systém Weber Therm Exclusive a omietka Weberpas Silikónová