Postup izolácie ťažkej plávajúcej podlahy
1. Oddelenie pevnej roznášacej vrstvy podlahy od ostatných konštrukcií a stien

Pre správnu funkciu akustickej plávajúcej podlahy je nutné pružné oddelenie pevnej roznášacej vrstvy od ostatných konštrukcií, najmä stien. Po obvode miestnosti sa pokladajú podlahové pásky ISOVER N/PP, ISOVER T-N, ISOVER T-P.
To platí pre ťažké i ľahké plávajúce podlahy.
2. Pokladanie izolácie

Začíname zvyčajne celou doskou v rohu miestnosti, dosky kladieme na zraz.

Prípadné úpravy rozmerov dosiek vykonávame nožom na rezanie minerálnej izolácie.
3. Pokladanie hydroizolácie pred pokladaním plávajúcej podlahy

Na izolačnú vrstvu sa kladie poistná hydroizolácia (obvykle PE fólie s presahom 15 cm), zabraňujúca vnikanie vlhkosti do izolačnej vrstvy a zatekanie zmesi medzi dosky akustickej izolácie. Je dôležité separovať fólie aj bočné pásky.
4. Nanesenie poteru

Pripravený podklad vystužíme betónovou mazaninou, alebo anhydritovým poterom (betón triedy C16 / 20 s kari sieťou W4 150/150 mm (hr. 50 mm), alebo W4 200/200 (hr. 60+ mm).
Postup izolácie ľahkej plávajúcej podlahy
Po zatvrdnutí roznášacej dosky sa odrežú prečnievajúce časti izolačného pásku a fólie na hornú úroveň roznášacej dosky. Tým vznikne podklad pre vykonanie nášľapnej vrstvy (koberce, PVC, keramická dlažba, parkety, a pod.).

Poladanie dosiek pre izoláciu podlahy
Rovnako ako u ťažkej plávajúcej podlahy sa aj montáž ľahkej plávajúcej podlahy začína podlahovým pásikom po obvode a pokračuje sa pokladaním dosiek minerálnej izolácie.
Na ľahkú plávajúcu podlahu väčšinou nie je nutné používať separačnú PE fóliu, pretože pokračujeme suchým procesom. Sú vhodné aj pre rekonštrukcie.
Postup pre vytvorenie ľahkej plávajúcej podlahy teda vynecháva body 3 a 4 z postupu pre vytvorenie ťažkej plávajúcej podlahy.
Ľahká plávajúca podlaha je preto vhodná aj pre rekonštrukcie, kde by doprava či príprava betónu znamenala komplikácie s bežnou prevádzkou domu.