Požiarne odolné potrubia

Protipožiarna izolácia potrubí

Protipožiarna izolácia potrubí

 

 

Isover ponúka na už niekoľko rokov osvedčený izolačný systém ORSTECH Protect, ktorým je možné zvýšiť požiarnu odolnosť VZT potrubia, kruhového aj štvorhranného.

Spoločnosť Isover patrí k veľkým medzinárodným koncernom s vlastným vývojom a skupinou expertov, ktorí pracujú v protipožiarnej ochrane nielen vzduchotechnických potrubí. V posledných niekoľkých rokoch sa podarilo vyvinúť inovačný izolačný systém, ktorý je ideálny pre požiarne odolné vzduchovody.

V spolupráci s dánskym skúšobným inštitútom DBI prebehlo široké spektrum náročných testov podľa európskej normy EN 1366-1 a tak je teraz možné aj na slovenskom trhu ponúknuť tento unikátny izolačný materiál ULTIMATE Protect, ktorý je smelo možné nazvať izoláciou novej generácie. Podobne ako pri izolácii z kamennej vlny, ktorá je vyrábaná v Častoloviciach, je aj izolácia ULTIMATE nehorľavá s bodom topenia vyšším ako 1000 ° C.

Z požiarneho hľadiska sú teda výrobky Isover jedným z najbezpečnejších materiálov, konštrukcie takto chránené majú vyššiu požiarnu odolnosť. Detaily k systému U Protect nájdete v systémovom technickom liste.

Potrebujete poradiť?

Technické izolácie sú súčasťou každej stavby, ak potrebujete navrhnúť riešenie, poradiť, kontaktujte nás.