Izolácia zo sklenej vlny ISOVER je vyrobená z kombinácie piesku a až 80% recyklovaného skla, čo výrazne prispieva k zníženiu vplyvu produkovaného odpadového skla na životné prostredie. Medzi hlavné výhody sklenej vlny patrí výborná izolačná funkcia, akustické vlastnosti a nehorľavosť.
 

AKO VYBRAŤ NAJKVALITNEJŠIU SKLENÚ VLNU?

Sklená vlna sa používa na zateplenie drevostavieb, odvetrávaných fasád, podláh, stropov a priečok, v prvom rade je však ideálnym materiálom na zateplenie šikmej strechy.
Šikmá strecha predstavuje kritický bod z hľadiska tepelných únikov. Ak chcete ušetriť, mali by ste preto na jej zateplenie použiť kvalitný materiál.
 
PREČO SKLENÁ VLNA?
Sklená vlna má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti/nízku hodnotu súčiniteľa tepelnej vodivosti λ (lambda) a dokáže sa perfektne prispôsobiť priestoru medzi krokvami a dokonale ho vyplniť. Komprimované balenie navyše umožňuje ľahký prevoz materiálu: v jednej dodávke si môžete ľahko doviezť zateplenie na celú strechu.
 
Kvalitná sklená vlna
  • je pevná a neprehýba sa. To znamená, že po jej aplikácii medzi krokvy nie je potrebné ju dodatočne istiť.
  • sa rýchlo sa nafukuje. Do minúty bez manuálneho natriasania nadobúda svoju deklarovanú hrúbku
  • má vynikajúce tepelnoizolačne vlastnosti. Hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti lambda – λ je maximálne 0,036 a menej.
  • je ekologická. Viac ako polovicu zloženia tvorí recyklované sklo
 
SPOLUPRACUJTE S ODBORNÍKMI
Pri výbere materiálu nezabúdajte na to, že okrem tovaru, ktorý by vám mal slúžiť celý život, si kupujete aj poradenstvo, skúsenosti a kvalitný servis výrobcu.
ISOVER má k dispozícii najväčšiu sieť odborno-technických poradcov a pravidelne školených distribučných partnerov, ktorí sú v prípade potreby schopní poradiť aj priamo na stavbe.
ISOVER je spoločnosť s dlhoročnou tradíciou a vďaka príslušnosti ku koncernu Saint-Gobain má k dispozícii medzinárodné know-how vo výrobných procesoch, ale aj v prístupe k zákazníkom.
ISOVER má vo svojom portfóliu množstvo úspešných referenčných stavieb, ktoré sa vyznačujú mimoriadnymi tepelnotechnickými parametrami a skvelou bilanciou tepelných ziskov a únikov, ako sú napríklad Nízkoenergetický dom v NosiciachPasívny dom v Kitsee alebo Zelené átrium, pasívny bytový dom v Trnave
 
ako sa vyraba sklene vlakno