Zateplenie šikmej strechy medzi krokvami a pod krokvami
Dôsledným spracovaním, kompletným sortimentom systémových doplnkov ponúkajú ISOVER systémové skladby zateplenia šikmých striech najväčší možný stupeň bezpečnosti pre investorov, montážnikov, ako aj projektantov. Nižšie uvedený montážny postup predstavuje montáž kombinovaného zateplenia strechy medzi a pod krokvami.Postup montáže izolácie strechy medzi krokvami a pod krokvami

Montáž systémového zateplenia ISOVER BASIC, ECONOMY a PROFI sa začína kotvením nosných prvkov podkonštrukcie do krokiev šikmej strechy. V závislosti od predpísanej požiarnej odolnosti a s ňou súvisiacim počtom a hrúbkou sadrokartónových dosiek musí zodpovedať nosnosti podkonštrukcie. Odporúčame použiť certifikovanú podkonštrukciu, napr. RIGIPS.

Zameriame svetlú šírku medzi krokvami, kvôli lepšej stabilite izolácie medzi krokvami pridáme ku zameranej šírke 1 až 2 cm.

Pomocou rovnej laty alebo vodováhy odrežeme izoláciu. Na presné rezanie odporúčame použiť montážnu pomôcku ISOVER INTEGRA FAST CUT.
ODPORÚČANIE: Tepelné izolácie zo sklených vlákien sú v porovnaní s čadičovými izoláciami mäkšie, vďaka čomu ideálne kopírujú nerovnosti a minimalizujú tepelné mosty vplyvom netesnosti izolácie medzi krokvami.
Izoláciu vložíme medzi krokvy, vďaka pružinovému efektu bude izolácia počas montáže držať medzi krokvami aj bez pomocného upevnenia drôtom.
ODPORÚČANIE: Pružinový efekt tepelnej izolácie, ako aj sponky prichytávajúce parobrzdu/klímamembránu slúžia len ako montážne pomôcky. trvalé statické upevnenie vo forme latovania je nutné. V miestach okolo okien, kde sú parobrzdy/klímamembrány priamo oslnené a vystavené UV žiareniu je nutné realizovať aj opláštenie. Parobrzdy/Klímamembrány ISOVER VARIO® KM Duplex UV a ISOVER XTRA SAFE sú UV stabilizované, majú 18-mesačnú UV ochranu, čím umožňujú flexibilné plánovanie nadväzujúcich montážnych prác v podkroví.

Zostavíme montážny rošt napríklad z CD profilov Rigips, alternatívne môžeme použiť drevený rošt. Vzdialenosť jednotlivých montážnych profilov určí projektant, bežný rozstup je 400 mm.

Do podkonštrukcie vložíme ďalšiu vrstvu izolácie. Dbáme pritom, aby izolácia dôsledne vypĺňala priestor pod profilmi podkonštrukcie.

Osadíme parobrzdu/klímamembránu ISOVER VARIO® KM DUPLEX UV alebo VARIO® XTRASAFE. Jednotlivé vrstvy parobrzdy sa musia prekrývať podľa naznačenej rysky na fólii, prekrytie následne je nutné prelepiť systémovou páskou ISOVER VARIO® KB1 alebo ISOVER VARIO® XTRA TAPE. Prácu môže výrazne uľahčiť na podkladné profily osadená fixačná páska ISOVER VARIO® XTRAPatch, ktorá prichytí parobrzdu / klímamembránu o podklad.


Netesnosti, prestupy cez parobrzdu / klímamembránu je nutné utesniť pomocou systémovej pásky ISOVER VARIO® XTRATAPE a tmelu ISOVER VARIO® XTRAFIT. Presný postup, ako utesniť prestupy napr. rúr cez parobrzdu / klímamembránu ISOVER XTRASAFE, je súčasťou balenia parobrzdy.

Napojenie na steny je nutné realizovať prilepením fólie tmelom ISOVER VARIO® XTRAFIT. Pri napojení parobrzdy / klímamembrány na stenu je potrebné vytvoriť jednoduchú dilatačnú slučku, aby nemohlo dôjsť namáhaniu lepeného spoja ťahom.

Osadíme podkonštrukciu pre inštalačnú rovinu, môžeme použiť suché stavebné laty alebo systémovú podkonštrukciu, napríklad RIGIPS .

Do pripravenej konštrukcie vložíme poslednú vrstvu tepelnej izolácie, napr. ISOVER UNIROL PROFI.

Konštrukciu uzatvoríme sadrokartónovými doskami Rigips podľa projektu a montážneho predpisu výrobcu.
VIAC v ISOVER katalógu skladieb šikmých striech.