Inteligentné klímamembrány VARIO®

Prečo vzduchotesnosť

V budove môže vzduch prúdiť cez trhliny a špáry, je to nekontrolované prúdenie, do značnej miery závisí od poveternostných vplyvov, od smeru a rýchlosti vetra. Efektívne regulovaná vnútorná výmena vzduchu môže byť dosiahnutá iba v prípade, že plášť budovy je vzduchotesný.

Preto je veľmi dôležité dbať na to, aby pri renovácii existujúcej budovy, napríklad pri zateplení podkrovia alebo pri výstavbe novej, bol plášť budovy vzduchotesný.

Vzduchotesná a vetrotesná konštrukcia - Vzduchotesná konštrukcia bráni úniku vzduchu z budovy a zlepšuje odolnosť obvodového plášťa budovy. Vzduchotesná membrána je inštalovaná na teplej strane konštrukcie a slúži tiež ako parozábrana. Typické riešenie: klíma membrány VARIO® KM Duplex UV, s použitím systémových doplnkov.

Vetrotesná konštrukcia zabraňuje vniknutiu vonkajšieho vzduchu do budovy. Vetrotesná membrána je inštalovaná z vonkajšej strany konštrukcie a chráni ju pred chladom a vlhkosťou.Vetrotesná konštrukcia zabraňuje vniknutiu vonkajšieho vzduchu do budovy. Vetrotesná membrána je inštalovaná z vonkajšej strany konštrukcie a chráni ju pred chladom a vlhkosťou.

 

Vetrotesná konštrukcia

 

Ako dosiahnuť vzduchotesnosť s klimamebránou VARIO®

 

 

Vario

 

Viacúčelové VARIO® KM Duplex UV sú na zabezpečenie vynikajúcej úrovne vzduchotesnosti, jedinečné klíma membrány v kombinácii s bezkonkurenčnou ochranou proti vlhkosti je VARIO® kvalitný „inteligentný“ produkt, ktorý sa automaticky prispôsobuje zmenám v klimatických podmienkach. VARIO® zvyšuje nielen komfort bývania pre obyvateľov, ale jeho unikátne vlastnosti tiež chránia exponované šikmé strechy a steny pred poškodením spôsobeným vlhkosťou. Navyše, VARIO® KM Duplex UV je extrémne odolný proti roztrhnutiu a praktické vodiace značenie robí jeho inštaláciu jednoduchšou.

Takmer 15 rokov používania v praxi preverilo kvalitu VARIO® produktov, ktoré sa dnes používajú na celom svete na ochranu budov proti vlhkosti. Spoločne so starostlivo zvolenými lepiacimi páskami a tmelmi, poskytujú zaručenú ochranu s dlhodobou životnosťou.

Cena a dostupnosť

Odporúčané predajné ceny tepelných izolácií Isover (ceny sklenej vlny a kamennej vlny, polystyrénu, extrudovaného polystyrénu Styrodur C, PIR tepelných izolácií, klímamembrán VARIO a príslušenstva) sú uvedené v aktuálne platnom cenníku tepelných izolácií a príslušenstva Isover.

Predajné ceny EPS, ako aj informácie o dodacích termínoch, skladových zásobách poskytne aj vzhľadom na požadované množstvo a lokalitu stavby náš distribučný partner. 

Koľko stojí zateplenie?
Dopytujte orientačnú kalkuláciu zadarmo

Náklady na zateplenie domu patria skôr k tým vyšším, ale investícia sa vám čoskoro vráti v úsporách za energie. Kalkuláciu priamo pre vašu fasádu, strechu či inú konštrukciu vám zadarmo pripraví Centrum technickej a obchodnej podpory Saint-Gobain. Okrem toho vám pomôžu tiež s výberom materiálu a poradí so skladbou konštrukcie.

domecek

 

 

poradenstvo@isover.sk

0800 139 139