PIR polyuretánová pena

Innopan PIR MF/THERM-FRONT E

Vysoká mechanická pevnosť
Ekologická a hygienická nezávadnosť
Jednoduchá manipulácia a spracovanie
Tepelnoizolačné vlastnosti
Lambda λD = 0,024 W·m-1·K-1
Izolačné dosky/izolačné panely z tvrdenej PIR polyuretánovej peny s obojstranným polepom zo sklenej tkaniny.
Číst více
Skrýt

Charakteristika

Izolačné dosky z tvrdenej PUR/PIR polyuretánovej peny s obojstranným polepom zo sklenej tkaniny. Izolácia je ekologicky a hygienicky nezávadná, odolná voči plesniam, hubám, drevokazným škodcom, hlodavcom a hmyz, je recyklovateľná. Izolácia pri horení nešíri plameň, netaví sa a neodkvapáva.

Použitie izolačných PUR/PIR dosiek

Dosky sú určené na tepelnú izoláciu fasádnych zatepľovacích systémov ETICS. Dosky sú vhodné pre izolačné vrstvy energeticky úsporných stavieb (nízkoenergetické a pasívne domy) s bežnými hrúbkami izolácie 200-300 mm.

Balenie, doprava a skladovanie

Izolačné dosky Innopan PIR MF/THERM Front E sú balené do PE fólie a dodávajú sa v balíkovom balení. Izolačné dosky musia byť prepravované v krytých dopravných prostriedkoch tak, aby bolo vylúčené ich navlhnutie resp. iné znehodnotenie. Paletovaný materiál s neporušeným balením môže byť skladovaný vo vonkajších priestoroch, po rozbalení palety musia byť izolačné dosky skladované v krytých a suchých priestoroch. Dodáva sa v rozmeroch 600 x 1200 mm resp.

Klíčové vlastnosti

  • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
  • Obojstranný polep zo sklenej tkaniny
  • Vysoká mechanická pevnosť
  • Minimálna nasiakavosť
  • Nízka objemová hmotnosť – malá hmotnosť
  • Jednoduchá manipulácia a spracovanie
  • Dlhodobá teplotná odolnosť až do +90°C
  • Ekologická a hygienická nezávadnosť
  • Vhodné hydroizolácie: PVC, TPO, EDPM

Benefits

Rozmer dosky
600 x 1200 mm
Povrch dosky
Obojstranný polep zo sklenenej tkaniny
Hrana dosky
Rovná / polodrážka
Súčiniteľ tepelnej vodivosti pri aplikácii λ
0,024 W/m.K

Dokumenty

Technické (produktové) listy
1 dokument pro daný produkt
1 dokument pro daný produkt
Technický list 2025 Isover Innopan PIR MF/THERM-FRONT E