
Riešené územie je ohraničené riekou Trent a nachádzajú sa v ňom nevyužívané objekty skladov, prekladísk a vodná nádrž. V podmienkach súťaže bolo povinné vyriešenie zastavovacieho plánu územia s rozlohou 11 700 m2 so zakomponovaním pôvodnej vodnej nádrže do obytnej zóny. Okrem zastavovacieho plánu bol povinnou súčasťou súťažného elaborátu návrh obytných domov pre 12 až 15 rodín, pričom typologický druh obytného domu nebol stanovený. Podmienkou návrhu domov bolo ich vyriešenie v pasívnom štandarde s minimálnou úžitkovou plochou 120 m2.
Pre celé riešenú územie bola stanovená výška zástavby limitovaná troma nadzemnými podlažiami. V rámci zastavovacieho plánu bolo potrebné navrhnúť doplnkové funkcie pre obytnú zónu ako napr. materské škôlky, detské ihriská, športové a rekreačné zariadenia, prípadne doplnkové funkcie poskytujúce pracovné príležitosti pre obyvateľov. Miera využitia, adaptácie, resp. demolácie jestvujúcich priemyselných objektov na zmienené doplnkové funkcie nebola súťažnými podmienkami stanovená.
Na príprave národného kola súťaže a jeho vyhodnotení sa podieľala slovenská divízia firmy Isover a Ústav konštrukcií v architektúre a inžinierskych stavieb FA STU v Bratislave. Národného kola sa zúčastnili študenti v študijných odboroch so zameraním na architektúru a pozemné staviteľstvo na vysokých školách a univerzitách v Slovenskej republike. Medzinárodné kolo, do ktorého postúpia prvé tri návrhy z národných súťaží sa bude konať 22. – 25. mája 2012 v Bratislave.
Do národného kola bolo zaslaných 9 návrhov. Porota národného kola zasadala dňa 19. 4. 2012 v zložení :
Prof. Ing.Róbert Špaček, PhD., ÚEEA, FA STU Bratislava - predseda
Doc. Ing. arch. Ľubica Vitková, PhD., dekanka FA STU Bratislava
Ing. arch. Andrej Alexy, ÚKAIS, FA STU Bratislava
Ing. arch. Darina Lalíková, PhD., Vydavateľstvo EUROSTAV
PhDr. Ľudo Petránsky, Vydavateľstvo Jaga
Ing. arch. Roman Grunner, IEPD Bratislava
Ing. arch. Pavol Pokorný
Ing. arch. Marián Lucký
Ing. Vladimír Balent, Saint-Gobain Construction Products, s. r.o., Divízia Isover
V zmysle súťažných podmienok boli prvé tri návrhy ocenené 1., 2. a 3. cenou. Porota okrem toho udelila jednu odmenu za inovatívne riešenie.

Hodnotenie poroty
1. miesto - súťažný návrh č. 9, heslo 310189
autor: Ondrej Kővér
Prednosťou návrhu je vyvážený návrh zastavovacieho plánu, ktorý najlepšie naplnil lokalitný program. Pozitívne možno hodnotiť segregáciu funkcií a snahu o samostatné fungovanie územia. Filozofia zastavovacieho plánu je vhodne podporená analytickými schémami. Prezentovaná urbanistická štruktúra je vyrovnaná s mestským charakterom, ktorý stavia na ekológii. Architektúra obytných domov ja však nevýrazná a naznačený princíp vertikálnych záhrad nie je dopovedaný.
2. miesto - súťažný návrh č. 8, heslo 070688
autori: Bc. Lecký, Bc. Petronela Pagáčová,
Pozitívom návrhu na druhom mieste je architektonické a hmotové riešenie objektov bývania, ktoré je silným výtvarným gestom do riešenej urbanistickej štruktúry. Kladne možno hodnotiť kompaktnosť bloku bývania z hľadiska pasívneho štandardu. Z urbanistického hľadiska však blok zostáva osamotene na okraji územia, bez toho, že by nejakým spôsobom mestotvorne doplnil, alebo nadviazal na jestvujúcu štruktúru.
3. miesto - súťažný návrh č. 3, heslo 895929
autor: Erika Hrivíková
Návrh zaujal svojou invenčnosťou a silným zásahom do územia bez akýchkoľvek reminiscencií na pôvodnú štruktúru. Cudzopasný živočíšny pôdorys doplnkových funkcií spojených s premostením rieky je prejavom odvážneho názoru na symbiózu pôvodnej a novej štruktúry. Z hľadiska pasívneho štandardu je vyhovujúce riešenie bytových domov s minimálnou plochou obalovej plochy, otázne je samotné dispozičné riešenie.
Odmena - súťažný návrh č. 6, heslo 182069
Autor: Tomáš Tholt
Ing. arch. Eva Vojteková, PhD
V Bratislave, 19. 4. 2012